Son dakika – Hagi’den Galatasaray’a transfer önerisi: “Benden daha yetenekli”

RUMEN EKOLÜNE DÖNÜLDÜ Fatih Terim'le yeni bir sayfa açan Galatasaray, bu sezon transferde Rumen oyunculara yöneldi. Cicaldau'yu Universitatea ...

RUMEN EKOLÜNE DÖNÜLDÜ

Fatih Terim’le yeni bir sayfa açan Galatasaray, bu sezon transferde Rumen oyunculara yöneldi. Cicaldau’yu Universitatea Craiova’dan renklerine katan sarı-kırmızılılar, FCSB’den ise Morutan’ı transfer etti.

G.SARAY’LA HAZIRLIK MAÇI YAPMIŞLARDI

Galatasaray’ın efsane oyuncusu Gheorghe Hagi, sahibi olduğu Farul Constanta’nın başında sarı-kırmızılı takımla hazırlık maçı yapmıştı. Efsane oyuncudan G.Saray’a transfer tavsiyesi geldiği öğrenildi.

ENES SALİ ÖNERİSİ

Hagi’nin takımı Farul Constanta ile 2 gün önce Romanya 1. Lig’inde gol atarak tarihe geçen Enes Sali’nin Galatasaray’a izlenmesi için önerdiği öğrenildi.

“BENDEN DAHA YETENEKLİ”

Hagi, 15 yaşındaki genç yetenek için “Benden daha yetenekli, onun hakkında çok güzel şeyler duyacaksınız. Çok yetenekli biri. Onun kadar yetenekli oyuncuyu bulmak hiç kolay değil” ifadelerini kullandı.

SCOUT EKİBİ TAKİPTE

Galatasaray scout ekibinin Enes Sali dışında Farul Constanta takımından Popescu’nun oğlu Nicholas Popescu ve bir oyuncuyu daha takibe aldığı belirtiliyor.

TERİM’E BAHSETTİ

Farul Constanta 5 Eylül’de Milli Takım arasında Florya’da Galatasaray’la hazırlık maçı yaptı. Enes Sali, Romanya alt yaş gruplarında milli takıma çağrıldığı için Florya’ya gelemedi. Ancak bu hazırlık maçı öncesi Romanya’dan gelen heyet Fatih Terim’le bir araya geldi. Romanya’da işadamı olan Ali İslambey bu görüşmede Constanta’nın genç yıldızı Enes Sali’den Fatih Terim’e bahsetti.

BARCELONA’DA FORMA GİYDİ

15 yaşında tarihe geçen Enes Salı, Kanada doğumlu ve 2 sezon Barcelona’nın alt yapısı La Masia’da forma giydi. Barcelona sonrası genç Türk oyuncu daha sonra Hagi’nin takımı Farul Constanta’nın alt yapısına girdi.

scroll to top